Hlavní obsah
Andrej Babiš uvádí Petra Arenbergera do funkce Foto: ČTK

Doporučení dali pozdě, vysvětlil Babiš zmatky se setkáváním lidí

Skupina MeSES kolem doktora Petra Smejkala musí svá doporučení dávat dřív, aby je měla k dispozici už vláda na svém jednání, a nepřicházet s nimi až ve chvíli, kdy vláda rozhodne. Řekl to v neděli premiér Andrej Babiš. Narážel tak na situaci, kdy vláda v pondělí schválila setkávání 10 lidí uvnitř a 20 venku, což následně kritizoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger s odvoláním právě na skupinu MeSES.

Andrej Babiš uvádí Petra Arenbergera do funkce Foto: ČTK
Doporučení dali pozdě, vysvětlil Babiš zmatky se setkáváním lidí

„Skupina kolem doktora Smejkala a pana (Jana) Kulveita dává ta doporučení pozdě,“ řekl Babiš. „6. dubna naše vláda něco schválila, koncem týdne začala skupina křičet, že je zásadně proti, pan ministr to nějakým způsobem upravil a teď zase křičí sportovci,“ dodal premiér.

Právě pro sportovce znamenalo uvolnění na setkání 20 lidí venku a 10 uvnitř možnost začít například s tréninky. Babiš řekl, že chápe rozhořčení sportovců.

Vláda bude řešit v pondělí kolik lidí se může setkat vevnitř a kolik venku a rozhodne. Babiš o tom bude ještě dnes večer jednat s ministrem zdravotnictví.

Čau lidi. Očkování. Snažíme se zrychlit dodávky vakcín. Od příští středy 14. dubna se můžou registrovat lidi starší 65...

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 11. dubna 2021

Ministerstvo zdravotnictví na základě hlasů z MeSES navrhuje omezit setkání na 2 lidi uvnitř a 2 venku, pokud vláda nerozhodne jinak. Změnilo kvůli tomu opatření z 6. dubna, dalo do něj pasáž, která až na výjimky zakazuje společné činnosti, kde jsou více než 2 osoby ve stejný čas.

Omezovat setkávání lidí pandemický zákon, který začne v pondělí platit, nedovoluje. Arenberger v pátek řekl, že je si toho vědom a opatření budou platit do doby, než je zruší soud.

Podle premiéra je potřeba do budoucna pohlídat, aby vláda, než dostane na stůl nějaké návrhy, tak měla informace od skupiny MeSES, a byl tak vidět soulad či nesoulad. V pondělí prý vláda vůbec žádné informace od MeSES neměla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků