Hlavní obsah
Poslanec KSČM Jiří Dolejš Foto: Jan Handrejch, Právo

Dolejš ustál aféru s úplatkem, zůstává v čele kandidátky KSČM

Bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš zůstává lídrem pražské stranické kandidátky pro květnové volby do Sněmovny. Kandidátku i s Dolejšem v čele v pátek potvrdil výkonný výbor komunistů. S návrhem vyškrtnout Dolejše přišla v lednu pražská KSČM kvůli aféře ohledně údajného miliónového úplatku.

Poslanec KSČM Jiří Dolejš Foto: Jan Handrejch, Právo
Dolejš ustál aféru s úplatkem, zůstává v čele kandidátky KSČM

„Byla potvrzena původní kandidátka,“ sdělil na dotaz Práva šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik. Proti jejímu potvrzení hlasovali pouze dva členové výkonného výboru komunistů.

Podle informací Práva hlasovali proti potvrzení kandidátky místopředseda KSČM Stanislav Grospič a tajemník pražských komunistů Viktor Pázler. Šéf KSČM Vojtěch Filip a místopředseda strany Josef Skála se zdrželi.

"Vnímám to jako signál, že KSČM je stabilní strana, která věří svým kandidátům. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak jsem předpokládal," řekl Právu po hlasování Dolejš.

Zákon podle lobbistů

Dolejš rezignoval z funkce místopředsedy strany po aféře "milión za zákon". V jejím rámci posílala redakce MF Dnes k zástupcům politických stran provokatéra vydávajícího se za podnikatele v hazardu, který nabízel stranám milión korun za to, že nepodpoří zákon omezující hazard. Žádal také, aby se jeho jméno nevyskytlo mezi dárci.

Tajně pořízený videozáznam pak odhalil, že Dolejš provokatérovi nabídl pomoc a také vysvětlil, jak lze obejít zveřejňování dárců pomocí inzerce v Haló novinách. Dolejš usvědčení z korupce odmítá.

Dolejš byl nato zbaven místopředsednické funkce a s ním i další komunistický místopředseda Čeněk Milota.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků