Hlavní obsah
Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) Foto: Petr Horník, Právo

Dobeš: Nebude-li registr vozidel v prosinci funkční, odstoupím

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) v sobotu na sněmu strany v Brně oznámil, že vyvodí osobní odpovědnost, nebude-li v prosinci centrální registr vozidel zcela funkční.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) Foto: Petr Horník, Právo
Dobeš: Nebude-li registr vozidel v prosinci funkční, odstoupím

"V prosinci ministerstvo dopravy napojí Centrální registr vozidel (CRV) na základní registry, a to úspěšně. Pokud ne, tak z toho vyvodím osobní odpovědnost," uvedl Dobeš v projevu k delegátům.

"Do té doby nechci a nebudu kandidovat do žádné funkce vedení LIDEM," řekl Dobeš s tím, se teprve po splnění jeho slibu se bude do strany chtít zapojit, například na krajské úrovni.

Peake v sobotu řekla, že není tajemství, že nefungování registru kritizuje již od léta. Na dotaz, co říká Dobešovým slovům, že případně do konce roku vyvodí osobní zodpovědnost, podotkla, že je ráda, že ministr ví, že k chybám došlo.

Peake: Premiér dal ministrovi čas

„Musíme si počkat, jak napojení na základní registr dopadne, což se stále odkládá. I v minulosti jsem několikrát říkala, že to je nejenom věc moje a naší strany LIDEM, ale i věcí premiéra, který ministra v tom nejkritičtějším okamžiku celého registru, tedy uprostřed léta, podržel a dal mu čas na nápravu. Zjevně mu ho dává i dál. Já jsem s tím srozuměna,“ řekla Peake.

Registr je v provozu od července, zejména zpočátku se potýkal s četnými výpadky a dalšími problémy. Obtíže způsobovaly chyby v databázích.

Pracovníci inspektorátů tvrdí, že stávající systém je pomalejší a vázne proto odbavování řidičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků