Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Do zoo může víc lidí už ve čtvrtek. Vojtěch to vysvětlil akcí pro zdravotníky

Už od čtvrtka bude moci do zoologických či botanických zahrad více lidí. Oznámil to v úterý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Posun termínu z 8. na 4. června vysvětlil akcí pro zdravotníky, policisty a hasiče v pražské zoo. Ti tam mohou po celý červen přijít za zvýhodněné vstupné.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Do zoo může víc lidí už ve čtvrtek. Vojtěch to vysvětlil akcí pro zdravotníky

„Navýšíme max. kapacitu zoologických zahrad ze 150 na 250 osob na 1 hektar plochy provozu již od čtvrtka 4. 6.,“ uvedl Vojtěch na Twitteru.

V pondělí vláda rozhodla, že se od 8. června budou moci konat akce až pro 500 osob, zruší se povinné rozestupy v hledištích divadel a také, že se navýší limity pro návštěvníky zoo, botanických zahrad a arboret  ze 150 na 250 lidí na hektar.

Proč hned v úterý přišla změna plánu, vysvětlil Vojtěch akcí v Zoo Praha. „Chceme tak umožnit zdravotníkům, hasičům a policistům navštívit Zoo Praha, které pro ně jako poděkování za jejich práci v době COVID-19 připravilo speciální akci,” napsal ministr.

Pražská zoo od 1. do 30. června nabízí zdravotníkům, hasičům a policistům vstup za jednu korunu, což Vojtěch označil za hezké gesto.

„Chceme, aby této možnosti mohli využít. Shodli jsme se s epidemiologickou skupinou vedenou doc. Maďarem, že můžeme navýšit kapacitu o čtyři dny dříve, než bylo původně v plánu,” uvedl ministr.

V minulých dnech zoo opakovaně upozorňovala, že musí kvůli naplněné povolené kapacitě odmítat další návštěvníky.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků