Hlavní obsah
Letová ukázka stroje Bell Cobra AH-1 bude patřit mezi největší lákadla přehlídky Foto: Profimedia.cz

Do Hradce Králové přiletí desítky vrtulníků, dorazí i legendární Cobra AH-1

Na královéhradecké letiště od 9. do 11. května zavítá několik desítek vrtulníků, které se zúčastní European Helicopter Show (EHS). Vedle odborných seminářů budou součástí akce i letové ukázky pro širokou veřejnost. Jedním z největších lákadel nepochybně letos bude americký vojenský vrtulník Bell Cobra AH-1, uvedl za organizátory Tomáš Zdechovský.

Letová ukázka stroje Bell Cobra AH-1 bude patřit mezi největší lákadla přehlídky Foto: Profimedia.cz
Do Hradce Králové přiletí desítky vrtulníků, dorazí i legendární Cobra AH-1

"Díky rozšíření akce se mohou návštěvníci hradeckého letiště těšit na největší letovou ukázku v historii s řadou opravdu špičkových vrtulníků a letounů, které nejsou běžně k vidění," dodal k přehlídce Daniel Tuček.

Záchranáři při akci

Foto: Alex Švamberk, Novinky

Čtvrteční a páteční program EHS bude určen pro odbornou veřejnost. Na letišti se představí desítky firem nabízejících výrobky a služby v oblasti letecké záchranné služby, přepravě lidí či vrtulníků určených pro hašení požárů.

V sobotu bude letecký den

Na sobotu 11. května pořadatelé chystají letecký den, na kterém budou k vidění ukázky praktické činnosti záchranářů. "Za největší lákadlo však lze letos rozhodně označit přílet legendárního amerického vrtulníku Cobra AH1, který v sobotu předvede i letovou ukázku," uvedl Zdechovský.

Mezinárodní setkání vrtulníků se na hradeckém letišti konalo již v minulosti pod názvem Helicopter show. Například v roce 2007 dorazilo na letiště na 25 000 návštěvníků, kteří si prohlédli zhruba dvě desítky vrtulníků a stejný počet letadel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků