Hlavní obsah

Do Česka míří bouřky s krupobitím a vichřicí

Meteorologové v pondělí dopoledne varovali před intenzivními bouřkami, přívalovými dešti, krupobitím a vichřicí. Frontální vlna bude přecházet Českem od jihozápadu. Upozornění meteorologů platí od pondělního večera do úterního poledne.

Do Česka míří bouřky s krupobitím a vichřicí

Při postupu frontální vlny se mohou vyskytnout přívalové deště, srážkové úhrny mohou dosáhnout 30 mm, místy dokonce 50 mm.

V bouřkách se mohou vyskytnout nárazy větru o síle vichřice, tedy 20 až 30 m/s (75 až 110 km/h). Ojediněle může bouřky doprovázet krupobití.

"V důsledku přívalových srážek může dojít k lokálnímu zatopení komunikací a suterénních prostor budov a k vzestupům hladin na malých tocích," upozorňují meteorologové.

Upozornění meteorologů platí konkrétně pro krupobití pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Vysočina od pondělních 18:00 hod. do úterních 03:00 hod.

Pro přívalové srážky pro kraje Jihočeský, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský od pondělních 18:00 hod. do úterního poledne.

Dále pro intenzivní bouřky a nárazy větru pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Vysočina, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Jihomoravský od pondělních 18:00 hod. do úterního poledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků