Hlavní obsah
Do banky přišly kojit dohromady čtyři maminky. Foto: Novinky

Do banky na Václavském náměstí přišly demonstrativně kojit pouze čtyři maminky

V pondělí dopoledne měly přijít matky demonstrativně nakojit své děti do poboček Raiffeisenbank po celé republice kvůli nedávnému incidentu jedné z matek v pražském paláci Astra, kde ochranka nařídila kojící ženě, aby se zahalila, nebo ji nechá vyvést. Na akci se ale nakonec sešlo víc novinářů než matek.

Do banky přišly kojit dohromady čtyři maminky. Foto: Novinky
Do banky na Václavském náměstí přišly demonstrativně kojit pouze čtyři maminky

Ženy se před pražským palácem Astra začaly scházet už před jedenáctou hodinou. Nicméně byly v menšině, protože na místo dorazily i desítky novinářů. Organizátorka akce Kateřina Olivová doufala, že přijde alespoň deset žen. „I tak je ale dobře, že přišel vůbec někdo, jakákoliv podpora je důležitá,“ uvedla.

„Dočetla jsem se na internetu, co se paní Lucii stalo, že byla v podstatě vyhozena z pobočky, protože kojila své dítě. A to mi přijde absolutně nevhodné, nepřípustné, tak jsem přišla akci podpořit,“ řekla jedna ze čtyř matek. Na dotaz, zda hodlá na protest skutečně v bance kojit, odvětila, že pokud se její dítě bude dožadovat jídla, tak samozřejmě ano.

Okolo půl dvanácté vešly matky do vstupní haly pobočky, kde se usadily na postranní lavičky. Některé začaly i kojit, ale děti neměly asi zrovna hlad, tudíž šlo spíše o demonstrativní akt.

Organizátorka akce s mluvčí banky se shodly, že happening proběhl bez problémů.

Foto: Novinky

Organizátorka Olivová byla mediálním zájmem nadšená, podobnou akci už jednou totiž organizovala. Pointa happeningů podle ní je, aby se konečně zlepšil pohled na maminky a jejich děti ve veřejném prostoru.

„Jsme rádi, že akce proběhla v klidu, na čemž jsme se shodly i s organizátorkou paní Olivovou. Raiffeisenbank bude i nadále vstřícná ke všem maminkám, klientkám, které přijdou na jakoukoliv naši pobočku i se svými dětmi,“ řekla Novinkám mluvčí banky Petra Kopecká.

Anketa
Vadí vám ženy kojící na veřejnosti?
Ano
60.7 %
Ne
39.3 %
Celkem hlasovalo 7644 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků