Hlavní obsah
Snímek z akce Ukliďme Česko z roku 2015 Foto: uklidmecesko.cz

Do akce Ukliďme Česko se zapojilo 65 tisíc lidí

Do víkendové akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko se zapojilo 65 000 dobrovolníků. Nevyšel tak plán organizátorů, kteří mysleli až na stotisícovou účast. Lidé na 1570 místech ale posbírali rekordních 1600 tun odpadu, uvedl Radek Janoušek ze spolku Ekosmák, který spolu s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) akci organizoval.

Snímek z akce Ukliďme Česko z roku 2015 Foto: uklidmecesko.cz
Do akce Ukliďme Česko se zapojilo 65 tisíc lidí

"Pod taktovou Českého svazu ochránců přírody probíhá už dlouhá léta také podzimní vlna úklidů. Na tuto tradici chceme navázat i v rámci nové spolupráce se Spolkem Ekosmák. Sto tisíc dobrovolníků tak pořád není mimo naše možnosti," uvedl koordinátorka projektu za ČSOP Kateřina Landová.

V předchozích letech se konaly dvě oddělené úklidové akcie, a to Ukliďme svět, pořádaný ochránci přírody, a Ukliďme Česko, organizované Ekosmákem. Loni se obou akcí zúčastnilo dohromady 52 000 lidí, z toho 63 procent jich bylo mladších 18 let.

Organizátoři ale upozorňují na to, že podobné aktivity nemohou vyřešit komplikovaný problém černých skládek na území republiky.

"Pro to, abychom se černých skládek zbavili nadobro, je třeba legislativních změn, které jsou již naštěstí součástí návrhu nového odpadového zákona," dodal Miroslav Kubásek z Ekosmáku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků