Hlavní obsah

Díky chybě v zákonu lidé nemusí platit tisíce za likvidaci autovraku

Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích podle TV Prima obsahuje chybu, kvůli které lidé nemusejí platit i několik tisíc korun za ekologickou likvidaci autovraku. Majiteli k tomu stačí uvést, že si staré auto ponechal k dalšímu využití, které prý zákon nijak nespecifikuje.

Díky chybě v zákonu lidé nemusí platit tisíce za likvidaci autovraku

Evropská směrnice přitom nařizuje povinně ekologicky likvidovat všechna auta vyřazená z registru vozidel. Každý, kdo chce odhlásit auto z registru tak musí doložit potvrzení o jeho ekologické likvidaci.

Podle Primy stačí, když majitel přijde na úřad s prohlášením, že si auto nechal k dalšímu využití. Lidé tak zaplatí jen za vyřazení vozidla z registru.

„Lze legálně vyřadit vozidlo a prohlásit kupříkladu, že z něj mám kurník nebo něco takového,“ uvedl majitel firmy likvidující autovraky Libor Kucharski.

Za tisícikorunový poplatek si majitel může s autem dělat, co chce, řekl předseda Sdružení zpracovatelů autovraků Jan Volejník. Chybu potvrdil i mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků