Hlavní obsah
 

Dienstbier a Heger si zahráli v protikorupčním videoklipu

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) a poslanec, dříve ministr zdravotnictví Leoš Heger se stali protagonisty klipu projektu Rekonstrukce státu. Ten si klade za cíl prosazení několika zákonů, které by měly pomoci vymýtit korupci.

 
Dienstbier a Heger si zahráli v protikorupčním videoklipu

Podle autorů klip „upozorňuje na největší protikorupční kampaň v České republice“. Projekt Rekonstrukce státu, který je společnou akcí protikorupčních organizací a jednotlivců, usiluje o prosazení zákonů, které by měly pomoci zamezit korupci.

„Videoklip popisuje typické dobrovolníky, tzv. ambasadory kampaně, kteří ve volném čase obcházejí svoje zastupitele a přesvědčují je o podpoře devíti klíčových protikorupčních zákonů. Ambasadoři jsou často běžní zaměstnanci a studenti, kteří nepůsobí v politice a rozhodli se apelovat na svoje zástupce,“ vysvětlují autoři klipu.

Zároveň uvádějí, že projekt podpořilo již 46 poslanců, včetně Hegra, a deset senátorů, mezi nimiž je i Jiří Dienstbier. Právě ti se v klipu objevují jako kontaktní osoby pro ambasadory. „Ukázalo se, že někdy opravdu stačí málo, aby občané zašli za svým poslancem a získali jeho podporu pro protikorupční zákony. Sami ambasadoři z toho byli překvapení,“ uvedl k tomu koordinátor projektu Jiří Boudal.

Skupina prosazuje například průhlednější financování politických stran a volebních kampaní, zavedení elektronických majetkových přiznání politiků ke dni nástupu do funkce, rozšíření kontrolních pravomocí NKÚ či obsazování dozorčích rad odborníky. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků