Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

D1 bude v noci u Velkého Meziříčí kvůli opravě nadjezdu zavřená

Dálnice D1 bude v noci na neděli u Velkého Meziříčí na šest hodin zcela neprůjezdná. Důvodem je rekonstrukce nadjezdu vedoucího k rozhledně a sjezdovce na Fajtově kopci. Kompletní obousměrná uzavírka potrvá od půlnoci do nedělních šesti hodin ráno, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
D1 bude v noci u Velkého Meziříčí kvůli opravě nadjezdu zavřená

Objízdná trasa povede přes sjezd Velké Meziříčí-západ na 141. kilometru dálnice, poté po krajské silnici II/602 přes Velké Meziříčí a zpět na D1 se řidiči vrátí na 146. kilometru po nájezdu Velké Meziříčí-východ. V opačném směru je trasa obrácená.

Nadjezd byl postaven spolu s dálnicí v 70. letech minulého století. V květnu ho silničáři bourali, v noci ze soboty na neděli chtějí osadit novou mostovku. Souvisí to s rekonstrukcí úseku dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí s mohutným mostem Vysočina, jehož mostovka je dlouhá 425 metrů a vede ve výšce 76 metrů.

Přestavbu skoro šesti kilometrů D1 zajišťuje firma Metrostav, dokončit ji má do dubna 2021. Cena stavby je podle smlouvy 1,583 miliardy korun bez daně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků