Hlavní obsah
Cyril Svoboda na archivním snímku Foto: Michaela Říhová, Právo

Cyril Svoboda chtěl být superúředníkem

Někdejší šéf lidovců, čtyřnásobný ministr vnitra, zahraničí, místního rozvoje a bez portfeje v několika vládách Cyril Svoboda se podle zjištění Práva ucházel spolu s dvacítkou dalších zájemců o post tzv. superúředníka pro státní službu.

Cyril Svoboda na archivním snímku Foto: Michaela Říhová, Právo
Cyril Svoboda chtěl být superúředníkem

Jenže výběrová komise ho vyřadila, jak ukázalo finále, do něhož jde tajemnice městského úřadu v Třebíči Simeona Zikmundová, šéf strukturálních fondů ministerstva průmyslu Břetislav Grégr a ředitel kanceláře náměstka na vnitru Josef Postránecký.

„Motivací byl fakt, že do prvního výběrového řízení se přihlásili pouze tři uchazeči, takže jsem si řekl, že se přihlásím do druhého kola,“ potvrdil Právu Svoboda.

Překvapilo ho, že superúředník bude mít celý rok na předložení certifikátu o jazykové zkoušce (angličtina, němčina či francouzština). Sám takové zkoušky absolvoval a ví, že skloubit práci šéfa státní služby se studiem jazyka nebude snadné.

V roce 2011 založil soukromou školu, kterou pojmenoval Diplomatická akademie. Kvůli tomu vedl spor s ministerstvem zahraničí, které je zřizovatelem stejnojmenné instituce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků