Hlavní obsah

ČT: Lékařka v Teplicích prý odmítla ošetřit Slovenku

Na rozdělení federace doplatila Slovenka Katarína Šüllová. Podle jejího tvrzení ji odmítla lékařka v Teplicích ošetřit, i když s sebou měla evropský průkaz zdravotního pojištění. Lékařka to ale odmítá. Uvedla to Česká televize.

ČT: Lékařka v Teplicích prý odmítla ošetřit Slovenku

Slovenka ČT řekla, že se s ní lékařka nebavila. Žena také uvedla, že měla velké bolesti. Lékařka Naďa Martínková s tvrzením slovenské občanky nesouhlasí. Podle ní stav cizinky nevyžadoval přednostní ošetření. Poradila jí údajně, že nejrychlejší ošetření bude mít v místním centru bolesti, pacientka prý ale nepochopila její radu. Lékařka se podle televize postihu neobává.

Zástupci zdravotních pojišťoven uvedli, že administrativa spojená spojená s vyšetřením pacienta, který se prokáže evropským průkazem zdravotního pojištění, je složitější. Nemůže to ale být důvodem k odmítnutí nemocného, uvedla ČT.

Na lékařské ošetření v Česku má právo každý řádně pojištěný obyvatel Evropské unie. Ministerstvo zdravotnictví ČT potvrdilo, že evropský průkaz zdravotního pojištění má stejnou váhu jako průkaz kterékoli české pojišťovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků