Hlavní obsah
Lidový dům, sídlo České strany sociálně demokratické Foto: Jan Handrejch, Právo

ČSSD řeší propad ve volbách i setrvání v koalici s ANO

Špičky ČSSD začaly v pátek odpoledne jednat o debaklu ve volbách do Evropského parlamentu, řešit by měly i hlasování o nedůvěře vládě, které koalici ANO a ČSSD čeká příští týden ve středu.

Lidový dům, sídlo České strany sociálně demokratické Foto: Jan Handrejch, Právo
ČSSD řeší propad ve volbách i setrvání v koalici s ANO

Sociální demokraté v letošních volbách do Evropského parlamentu získali jen 3,95 procenta hlasů, a poprvé tak neobsadili ani jedno křeslo. V předchozích volbách byla strana přitom třetí nejsilnější.

Podle předsedy poslanců ČSSD Jana Chvojky by měla v pátek také vyvrcholit vnitrostranická debata o tom, jak postupovat před krajskými volbami v příštím roce.

Sociální demokraté budou také hovořit o postupu při středečním hlasování o nedůvěře vládě. Právě hlasy sociálních demokratů jsou klíčové. Podle dřívějších Chvojkových slov však poslanci ČSSD hlasovat pro nedůvěru nebudou.

Setrvání ve vládě potvrdil už v úterý i předseda strany Jan Hamáček. „Stále platí to, co jsem říkal, koaliční smlouva platí, naši poslanci nebudou hlasovat proti vlastní vládě,“ prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků