Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

ČSSD podpořila chystanou stávku v pražské dopravě

ČSSD v sobotu podpořila chystanou stávku zaměstnanců pražského dopravního podniku. Socialisté označili za nezodpovědný přístup magistrátu, který nevede k rozumné dohodě.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
ČSSD podpořila chystanou stávku v pražské dopravě

Po jednání širšího vedení strany to řekl místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Odbory chtějí zastavit dopravu kvůli špatné finanční situaci firmy.

Pokud se v Praze doprava zastaví, bude to podle Škromacha samozřejmě nepříjemné pro obyvatele města i jeho návštěvníky. "Myslíme si, že nevole by se měla obrátit nikoli vůči stávkujícím zaměstnancům, kteří hájí svá oprávněná práva, ale měla by spíš směřovat vůči neschopnosti magistrátu zajistit patřičné podmínky k tomu, aby doprava v Praze fungovala tak, jak má," uvedl.

Pražský primátor Pavel Bém (ODS) naopak již dříve označil plánovanou stávku za nezodpovědnou. Podle něj si odboráři berou Pražany jako rukojmí. Proto vyzval odbory, aby daly vedení podniku a městu čas na jednání. Odboráři poukazují na to, že stále hrozí propuštění 500 lidí a podniku chybí asi 1,9 miliardy korun.

Na přípravě stávky se v pondělí shodli šéfové všech odborových organizací pražského dopravního podniku. Ve čtvrtek oznámili, že jsou schopni stávku kdykoliv spustit. Svůj protest chtějí namířit proti vedení Prahy, které podle odborářů způsobilo špatnou finanční situaci podniku.

Anketa
Souhlasíte s případnou stávkou odborů v pražské dopravě?
Ano
40.5 %
Ne
59.5 %
Celkem hlasovalo 6728 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků