Hlavní obsah

ČR omezí bezpečnostní opatření kvůli terorismu

Česká republika není v bezprostředním ohrožení teroristického útoku. Uvedl to po zasedání Bezpečnostní rady státu premiér Mirek Topolánek. Bezpečnostní opatření, která kabinet přijal kvůli informacím tajných služeb o možnosti útoku teroristů na židovské cíle v Praze, tak budou postupně oslabována.

ČR omezí bezpečnostní opatření kvůli terorismu

"V dané chvíli se nezdá, že by nám hrozilo něco bezprostředně, ale nikdo vám to přesně neřekne, protože by to bylo velmi nezodpovědné," uvedl Topolánek. Jeho kabinet v noci 23. září na mimořádném zasedání schválil zesílení bezpečnostních opatření v Praze. Důvodem byly zprávy tajných služeb o chystaném teroristickém útoku. [celá zpráva]

Policie i specializované útvary od té doby střeží desítky objektů včetně ruzyňského letiště, nádraží a dalších budov. Podle médií chtěli teroristé v Praze zajmout věřící v synagoze. Zesílená bezpečnostní opatření prý měla útočníky odradit, někteří odborníci je ale kritizovali.

"Už v té úvodní informaci jsme řekli, že ta opatření mají kromě bezpečnostního i preventivní charakter," poznamenal Topolánek. Policisté ozbrojení samopaly v ulicích hlavního města tak měli odradit případné útočníky od jejich záměru. Toho se podle premiéra podařilo dosáhnout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků