Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Církve nejsou užitečné, myslí si většina Čechů

Většina Čechů (60 procent) nepovažuje církve za užitečné instituce. Ze zbývajících 40 procent lidí, kteří si myslí opak, je ale jen devět procent o prospěšnosti církví přesvědčeno bez pochybností. Plyne to z průzkumu společnosti STEM.

Foto: Profimedia.cz
Církve nejsou užitečné, myslí si většina Čechů

"Církve jsou samozřejmě považovány za užitečné instituce především lidmi, kteří sami věří v Boha a deklarují, že podle svého přesvědčení patří k nějaké církvi," připomíná agentura.

Zároveň však dodává, že o prospěšnosti církví je přesvědčena i čtvrtina nevěřících. Naopak téměř třetina osob hlásících se k římskokatolické církvi je za užitečné instituce nepovažuje.

"Vzhledem k tomu, že mezi věřícími je více žen a starších lidí, je mezi těmito skupinami obyvatelstva více rozšířen i názor, že církve jsou užitečné. Mezi ženami ho zastává celkem 45 procent dotázaných, mezi lidmi ve věku od 60 let výše 48 procent," uvedla agentura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků