Hlavní obsah
Vysokých teplot si lidé užijí do sytosti. Foto: Petr Horník, Právo

Česko zažije tropický týden, o víkendu bude 35 stupňů

Česká republika má před sebou horký a suchý týden s minimem srážek a tropickými teplotami. Po celý pracovní týden se budou pohybovat kolem 30 stupňů, o víkendu dosáhnou 35 stupňů a podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress nejsou v závěru týdne vyloučeny ani vyšší teploty.

Vysokých teplot si lidé užijí do sytosti. Foto: Petr Horník, Právo
Česko zažije tropický týden, o víkendu bude 35 stupňů

„Máme před sebou tropický týden, kdy teploty budou kulminovat o víkendu až na 35 stupních a výš. V závěru týdne očekáváme i tropické noci, kdy teplota neklesá pod 20 stupňů Celsia,“ řekla Novinkám meteoroložka.

Důvodem tohoto charakteru počasí je tlaková níže Yasmine, která má střed nad norským mořem a ovlivňuje velkou část Evropy.

V pondělí a v úterý bude jasno, maximálně polojasno. Teploty se odpoledne vyšplhají na 27 až 31 stupňů.

O víkendu až 35 stupňů

Podobné bude počasí ve středu, kdy může být místy i polojasno a v Čechách :zejména v horských oblastech – bude přechodně oblačno. Nejchladněji bude v Moravskoslezském kraji, kde se teploty zastaví na 25 stupních.

Nejvíc oblačnosti a srážek z celého týdne bude ve čtvrtek, kdy bude jasno až polojasno, ovšem místy může být v Čechách i oblačno. Místy se mohou vyskytnout také dešťové přeháňky nebo bouřky. V odpoledních maximech naměříme stejně jako v předešlých dnech 27 až 31 stupňů.

První oteplení přijde v pátek, kdy se hodnoty budou pohybovat mezi 29 až 33 stupni. V sobotu a v neděli pak teploty vyšplhají až na 31 až 35 stupňů. „Uvidíme, jestli teploty nepůjdou ještě výš, to se bude teprve upřesňovat,“ uvedla Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků