Hlavní obsah

Česko zasype další sníh, v noci může připadnout až deset centimetrů

Meteorologové očekávají, že Českou republiku postihne v dalších dnech vydatná sněhová nadílka. Podle Pavla Borovičky z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ho může v noci na čtvrtek napadnout až 10 centimetrů a o víkendu na severovýchodě území dalších až 40 centimetrů. V nížinách se bude pravděpodobně jednat o srážky smíšené nebo déšť. Denní teploty pod nulou budou panovat jen do konce pracovního týdne, pak se oteplí.

Česko zasype další sníh, v noci může připadnout až deset centimetrů

"Do čtvrtka ráno hlavně v Čechách a samozřejmě ve vyšších polohách spadne maximálně deset centimetrů sněhu," sdělil meteorolog. Na Moravě bude pravděpodobně jen pršet. Ve čtvrtek a v pátek by pak mělo nasněžit jen mírně, lidé z níže položených oblastí by opět měli počítat spíš s deštěm.

Už v sobotu by však na severovýchodě území mohlo spadnout až 25 centimetrů, v neděli až 14 centimetrů, upozornil Borovička. Sníh přitom Česko vydatně zasypává už druhý týden, problémy způsobuje zejména v dopravě. Například Labská bouda ve středu ráno hlásila 58 centimetrů sněhu, Velký Javor na Šumavě ještě o jeden centimetr více a jesenický Šerák 34 centimetrů.

Co se týká teplot, do konce pracovního týdne se budou nejvyšší denní teploty pohybovat mezi minus čtyřmi stupni Celsia až nulou, v noci až minus pět stupňů. O víkendu se však oteplí, sobotní odpoledne může přinést až tři stupně nad nulou. Od nového týdne se však postupně začne zase ochlazovat, denní teploty se budou pohybovat kolem minus pěti, noční kolem minus deseti stupni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků