Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Českem se prožene vichřice, na horách bude řádit orkán Thomas, varují meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) opět upřesnil varování před větrem a rizikem povodní. Na většině území bude hrozit velmi silný vítr, který bude i v nížinách dosahovat rychlosti kolem 110 kilometrů v hodině. Povodňová pohotovost platí v Libereckém a Královéhradeckém kraji a na Děčínsku.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Českem se prožene vichřice, na horách bude řádit orkán Thomas, varují meteorologové

Ve čtvrtek večer bude přes naše území přecházet od západu studená fronta. Po jejím přechodu bude zesilovat jihozápadní vítr.

„V noci na pátek a v pátek dopoledne bude vítr postupně silný až velmi silný o rychlosti 70 až 90 kilometrů v hodině, na frontě přechodně až 110 kilometrů v hodině, na horách s nárazy kolem 130 kilometrů v hodině,” varovali meteorologové.

Zatímco v nížinách se bude jednat o vichřici, v horských oblastech bude rychlost větru dosahovat síly orkánu, kterému berlínští meteorologové dali jméno Thomas. Slábnout bude vítr v průběhu pátku.

Dobrou zprávu mají meteorologové pro vodohospodáře. Ve čtvrtek již neočekávají vydatnější srážky a páteční přechod fronty přinese ochlazení, které zastaví tání sněhu. Dešťové srážky budou přecházet ve sněžení.

Řeky na horních tocích by měly postupně klesat. V nižších partiích se toky mohou ještě přechodně dostat na druhý stupeň povodňové aktivity, kde by měly kulminovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků