Hlavní obsah

České úřady požádaly Dány, aby našli a vyslechli Škrlovou

Česká republika oficiálně požádala dánské úřady, aby vypátraly a vyslechly dvaatřicetiletou Barboru Škrlovou. "Krajské státní zastupitelství v Brně požádalo cestou právní pomoci justiční orgány Dánska o zjištění, zda se hledaná svědkyně nachází na území Dánska," řekl televizi Prima Hynek Olma z Krajského státního zastupitelství v Brně.

České úřady požádaly Dány, aby našli a vyslechli Škrlovou

Škrlová vystupovala v případu týraných chlapců z kuřimské kauzy jako třináctiletá Anička. Po útěku z brněnského azylového domu Klokánek se ukázala v Dánsku.

Bývalý zástupce rodiny Škrlových Josef Kolínský, který se se Škrlovou v Dánsku dříve setkal, pro televizi Prima uvedl, že ji od té doby neviděl.

Oba hlavní aktéři kuřimské kauzy, týraní chlapci Ondřej a Jakub, se do Klokánku dostali před více než půl rokem, kdy policie našla mladšího Ondřeje nahého a svázaného v komoře domu v Kuřimi. Dle vyšetřovatelů týrali oba hochy od loňského léta jejich matka Klára Mauerová, teta Kateřina Mauerová, její bývalá kolegyně Hana Bašová a dva muži. Podle některých médií bylo týrání velmi tvrdé. Kateřina i Klára Mauerovy jsou ve vazbě, matce chlapců hrozí 12 let vězení, jejich tetě osm let.

Některé zdroje uvádějí, že týrání dvojice chlapců může mít souvislost s členstvím stíhaných v náboženské sektě.

Údajná Anna byla svěřena do péče Kláry Mauerové nepravomocně letos v březnu, ale své rozhodnutí soud v červnu zrušil poté, co policie zadržela Kláru Mauerovou za týrání jejích synů. Už v květnu svěřil soud Annu a oba syny Mauerové do péče Klokánku, odkud pak údajná Anna utekla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků