Hlavní obsah
Národní pochod pro život, který pořádá Hnutí pro život, se konal 2. dubna v Praze. Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Centrem Prahy prošli odpůrci potratů

Přes 4000 odpůrců potratů prošlo centrem Prahy podle organizátorů akce Národní pochod pro život. Policie své odhady počtu účastníků nechtěla z taktických důvodů uvádět. Loni bylo v Česku uměle ukončeno téměř 21 000 těhotenství.

Národní pochod pro život, který pořádá Hnutí pro život, se konal 2. dubna v Praze. Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Centrem Prahy prošli odpůrci potratů

"Hlavním cílem pochodu je každý rok a letos také, že v České republice jsou ženy, které jsou osamělé, zaskočené těhotenstvím, kdy nacházejí dostatečnou podporu a dostatečnou pomoc ve svých rodinách a od svých partneru," řekla místopředsedkyně pořádajícího Hnutí pro život Zdeňka Rybová.

Průvodu se účastnili lidé všech věkových kategorií, včetně velkého množství dětí. V davu šly například řádové sestry nebo kněží. Účastníci nesli třeba české vlajky i vlajky pořádajícího, modro-červeno-bílé balonky, transparenty proti potratům nebo desítky symbolických bílých křížů. Akce se konala pošestnácté.

Účastníci pochodu vyrazili za slunečného počasí z pražského Králova. Jejich cesta vedla kolem Karlova mostu a Národního divadla, kde potkali několik odpůrců, kteří měli nápisy s nesouhlasnými transparenty. Na nich byla například hesla "Moje tělo, moje volba" nebo "Chráněný sex není zločin".

Akce se konala už pošestnácté.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Akce vyvrcholila pod sochou svatého Václava. Na náměstí krátce vystoupil kardinál Dominika Duka nebo plzeňský biskup František Radkovský. Oba se vymezili proti potratům a poděkovali rodičům dětí.

"Národ i Evropa vymírají a jiné národy je mohou nahradit. Dalo by se říct, že pácháme národní sebevraždu," prohlásil při svém projevu Radkovský. Z představitelů vlády na pochodu byl vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků