Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Celý červen bude velmi teplý. Srážek ale bude více

Prakticky celý červen bude v Česku panovat velmi teplé počasí, které je spíše typické pro letní prázdniny. V některých místech republiky však mohou slunné radovánky pokazit srážky. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Celý červen bude velmi teplý. Srážek ale bude více

„Celé období od 4. června do 1. července 2018 bude teplotně nadprůměrné až průměrné,“ uvedli meteorologové.

Podle nich bude teplotně nadprůměrný první a třetí týden předpovědi. „Minimální noční teploty vzduchu se budou pohybovat kolem 13 °C a maximální denní teploty kolem 26 °C,“ stojí ve výhledu.

Jde však o průměrné teploty, v některých dnech mohou maxima stoupat ještě výše. Podle krátkodobé předpovědi bude totiž například konec nadcházejícího týdne ještě teplejší. Nejvyšší denní teploty se budou šplhat k 24 až 29 °C.

„Druhý a poslední týden období se budou blížit k průměru s minimálními teplotami kolem 11 °C a maximálními teplotami kolem 24 °C,“ zdůraznili meteorologové.

Lokálně hrozí více srážek

Srážkově by celé období mělo být spíše průměrné. „Lokálně při výskytu bouřek očekáváme i nadprůměrné hodnoty,“ podotkli meteorologové.

„Nejvíce srážek by mělo spadnout v prvním týdnu období s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 21 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne ve druhém týdnu období, kolem 11 mm,“ uzavřeli meteorologové.

Průměrná teplota na území České republiky od 4. června do 1. července v letech 1981 až 2010 byla 16,6 °C, průměrný úhrn srážek dosáhl 74 milimetrů. Průměrné hodnoty platí pro celou ČR do nadmořské výšky 600 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků