Hlavní obsah
 

Část Moravy zasáhly silné bouřky, kvůli větru jsou bez elektřiny tisíce lidí

Tisíce lidí byly ve čtvrtek odpoledne a večer bez elektřiny. Důvodem byly rozmary počasí - bouřky a vítr. Meteorologové před počasím varovali, výstraha před bouřkami se týkala především Moravy, výstraha před větrem většiny území České republiky.

 
Část Moravy zasáhly silné bouřky, kvůli větru jsou bez elektřiny tisíce lidí

Bouřka zasáhla Vysočinu, silně pršelo například na D1 u Velkého Meziříčí. Bouřilo i v Olomouci. Naopak na Břeclavsku nebo v okolí Brna spadlo jen několik kapek a hasiči nemají hlášeny žádné zásahy.

„Na střední Moravě se na studené frontě vyskytují v přehřátém vzduchu velmi silné bouřky doprovázené nárazy větru ojediněle kolem 25 m/s (90 km/h), vyloučit nelze ani kroupy větší než dva centimetry,“ uvedli odpoledne meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ti už dříve varovali i před silným větrem na většině území České republiky.

Kvůli počasí byly bez elektřiny tisíce lidí. Odpoledne šlo až o 17 tisíc odběratelů, večer to bylo stále přes 8000 odběratelů. Poruchy na vedení kvůli spadlým stromům nebo větvím energetici odstraňovali zejména v Libereckém, Ústeckém a Středočeském kraji, později večer také na severní Moravě. Budou v tom pokračovat i v pátek.

Hasiči měli v souvislosti s počasím desítky výjezdů. Třeba v Libereckém kraji popadané stromy zastavily lanovku na Ještěd a také vlaky na několika tratích.

Spadlý strom zastavil v podvečer mezi Železným Brodem a Malou Skálou rychlík jedoucí z Hradce Králové do Liberce. Další spadlý strom přerušil provoz na trati z Železného Brodu na Semily. Kvůli spadlým stromům nejezdily ani vlaky mezi Novým Borem a Svorem nebo z Bezdězu na Bělou pod Bezdězem.

Požár lesa

Nejen kvůli větru museli hasiči ve čtvrtek věnovat zvláštní pozornost požáru lesa na Hodonínsku. U Bzence zasahovalo přes 40 hasičských jednotek a byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Požár se kolem šesté hodiny večer podařilo lokalizovat. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Požár u Bzence

Video: Milan Vojtek, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků