Hlavní obsah
Anna Šabatová Foto: ČTK

Bývalá zástupkyně ombudsmana Šabatová chce do Senátu, za zelené

Zelení posílají do boje o senátorské křeslo na Vyškovsku bývalou zástupkyni ombudsmana Annu Šabatovou. Strana o tom rozhodla na krajské konferenci v Brně. Šabatovou musí ještě potvrdit republiková rada. Do Strany zelených prý nevstoupí. Do Senátu bude kandidovat poprvé, před dvěma lety dostala nabídku od ČSSD, tu ale nepřijala.

Anna Šabatová Foto: ČTK
Bývalá zástupkyně ombudsmana Šabatová chce do Senátu, za zelené

Konference vybrala zároveň nové vedení krajské organizace. Dosavadního předsedu Dušana Lužného nahradí starostka Ostopovic na Brněnsku Zuzana Benešová. Lužný byl loni mezi kandidáty na funkci ministra školství po Daně Kuchtové (SZ), která rezignovala. Teď je náměstkem ministra školství pro sociální programy ve školství. Místopředsedy jihomoravských zelených jsou Martin Nawrath a Tomáš Havlíček.

Šabatová, která nyní působí jako předsedkyně Českého helsinského výboru a je členkou Evropského výboru pro zabránění mučení při Radě Evropy, zanedlouho zahájí svoji volební kampaň přímo na Vyškovsku. "Neznám ten region nijak zvlášť dobře, vnímám ho ale jako součást jihomoravského regionu, na který mám silné vazby," uvedla. Pokud se do Senátu dostane, chce se věnovat především sociální problematice a lidským právům.

Jejími protivníky budou nynější senátor za ČSSD Ivo Bárek, místostarosta Vyškova za ODS Luboš Kadlec, lidovecký náměstek hejtmana Václav Horák a komunista Zdeněk Koudelka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků