Hlavní obsah
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Byla jsem dobrá, i vojáci mě brali. Pavučiny a mediální lynč. Šlechtová se loučí

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová při úterní rekapitulaci svého působení v čele resortu uvedla, že vadila mnoha lidem i společnostem, a proto musela v čele resortu skončit.

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Byla jsem dobrá, i vojáci mě brali. Pavučiny a mediální lynč. Šlechtová se loučí

„Mé protikorupční tažení na ministerstvu obrany vadilo hodně lidem, hodně společnostem i politikům,“ tvrdí ministryně.

„Tady vidíte, jak končí ten, kdo se snaží prosadit to, za co kandidoval, v rámci hnutí ANO. Tzn. boj proti korupci, transparentnost a vyčištění nekalých praktik, které se dějí na ministerstvu obrany,“ popsala ministryně svůj konec v čele resortu, kde by ji měl nahradit Lubomír Metnar.

I coby poslankyně chce podle svých slov monitorovat „stříhání pavučin”, s nímž podle svých slov v resortu začala. „Budu hlídat veškeré audity a nic nenechám ležet,” dodala.

Problematické zakázky

Ministryně se vrátila k uzavírání veřejných zakázek, z nichž nejznámější jsou patrně zájem o nákup radarů a pořízení víceúčelových vrtulníků.

„Rozhodnuto o tom, kdo vyhrál tuto zakázku, bylo 1. 12. 2016,“ uvedla Šlechtová k problematické zakázce na pořízení nových radarů, kterou vyšetřuje Vojenská policie. „Dochází tam možná k určitým částem trestných činů,“ uvedla ministryně s tím, že byla připravena zakázku dokončit. [celá zpráva]

K zakázce na pořízení vrtulníků ukázala Šlechtová „marketingový průzkum“, z něhož podle ní vyplývá, že armáda nemá zájem ani o americké, ani o italské stroje. Nyní je podle ní hotova zadávací dokumentace pro skutečné výběrové řízení. [celá zpráva]

Ministryně připomněla i zakázky, které se jí podařilo na ministerstvu uzavřít, a ocenila české vojáky. „Myslím, že jsme si na sebe zvykli. Oni mě brali, protože vojáci poslouchají,” dodala.

„Když se někdo někomu nehodí, tak následně končí,” uvedla ke svému konci s odkazem na „mediální lynč”, který byl vůči její osobě rozehrán a ve srovnání s nímž jsou prý témata rozebíraná médii směšná. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků