Hlavní obsah
Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

Bouřky s přívalovými dešti potrvají až do neděle, varují opět meteorologové

V pátek meteorologové varovali před novou vlnou bouřek, která zasáhne o víkendu Česko. Původní výstražnou informaci rozšířili, nebezpečí může hrozit až do neděle. Bouře zasáhnou celou zemi, jejich vlna půjde postupně od západu k východu.

Foto: Arnd Wiegmann, Reuters
Bouřky s přívalovými dešti potrvají až do neděle, varují opět meteorologové

Od pátku do soboty by měli být lidé připraveni na problémy zejména v Praze a krajích Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký. Nejsilněji bouře udeří v této oblasti v noci na sobotu.

Od pátku až do neděle pak meteorologové očekávají problémy v krajích Pardubickém, Královehradeckém Vysočině, Jihomoravském a ve Zlínském. Situace nebude lepší ani v Olomouckém a Královehradeckém kraji.

Bouřky budou v pátek odpoledne a večer v západní polovině Čech místy doprovázeny přívalovými srážkami, kroupami a silným nárazovým větrem. Během noci na sobotu budou tyto nebezpečné jevy postupovat přes východní Čechy na Moravu a postupně se bude jejich četnost snižovat a intenzita slábnout.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků