Hlavní obsah
Jana Bobošíková se ucházela i o post prezidentky ČR Foto: Petr Hloušek, Právo

Bobošíková tvrdí, že jí nabízeli 50 miliónů, když nebude kandidovat

Bývalá europoslankyně a předsedkyně Politiky 21 Jana Bobošíková tvrdí, že se ji loni snažil někdo uplatit, aby odmítla kandidaturu na prezidenta republiky. Padesátimiliónovou nabídku údajně dostala i letos, aby na podzim nekandidovala do Poslanecké sněmovny. Uvedl to v pátek server Lidovky.cz. Neuvedla však žádné důkazy pro své tvrzení.

Jana Bobošíková se ucházela i o post prezidentky ČR Foto: Petr Hloušek, Právo
Bobošíková tvrdí, že jí nabízeli 50 miliónů, když nebude kandidovat

Podle serveru to Bobošíková tvrdí ve své životopisné knize, která vyjde příští týden. Zopakovala to i v rozhovoru se serverem, jména ale odmítla prozradit. "Byl to prostě někdo z politicko-lobbistických kruhů," uvedla pouze Bobošíková.

Bobošíková kandiduje do sněmovny v Ústeckém kraji za koalici Suverenita, která vznikla spojením Strany zdravého rozumu a strany Politika 21. V kraji se ve volbách utká s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem a místopředsedou ODS Petrem Gandalovičem.

Loni se Bobošíková neúspěšně ucházela o prezidentský úřad. Do druhé volby ji navrhli komunisté, před prvním hlasovacím kolem ale odstoupila.

Bobošíková uvedla, že před kandidaturou na prezidenta jí byly nabídnuty jednak desítky milionů korun a jednak koupě nemocnice, k níž patřily pozemky a vily, "za velmi dobré peníze". Nedávno jí údajně bylo nabídnuto 50 miliónů korun, když nepůjde do nadcházejících parlamentních voleb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků