Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky

Bez elektřiny je kvůli vichřici stále několik tisíc domácností

Kvůli silnému větru, který v Česku udeřil ve čtvrtek odpoledne a v noci na pátek, bylo v pátek ráno bez proudu stále několik tisíc domácností. Oproti čtvrtku byla však v pátek situace o poznání příznivější.

Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky
Bez elektřiny je kvůli vichřici stále několik tisíc domácností

Hodinu před půlnocí bylo bez proudu asi 16 tisíc domácností, přes noc však podle mluvčí Skupiny ČEZ Soni Holingerové došlo k výraznému zlepšení.

„K 7. hodině evidujeme na dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí, další poruchy na nízkém napětí. Aktuálně je bez elektřiny 5500 odběrných míst. Jedná se převážně o lokalitu Děčínska (Šluknovský výběžek a Českokamenicku) a v Libereckém kraji na Železnobrodsku,“ uvedla Holingerová.

„Naše poruchové čety jsou stále v terénu, intenzivně pracují na obnovení dodávek elektřiny do vichřicí postižených lokalit. Obnovení dodávek předpokládáme během dnešního dne,“ doplnila.

Silný vítr zaměstnal také hasiče, kteří vyjížděli k popadaným stromům, ale i k uvolněným plechům na střechách, uvolněným plachtám či poškozeným billboardům a dopravním značkám.

Meteorologové před silným větrem varovali, v pátek však už by měla být situace klidnější. Aktuální předpověď mluví o mírném západním až jihozápadním větru o rychlosti 2 až 6 m/s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků