Hlavní obsah

Bém: Jmenování Červíčka je diverzní akce vnitra

Za "zločin a diverzní akci ministerstva vnitra" označil ve čtvrtek pražský primátor Pavel Bém (ODS) jmenování nového ředitele pražské policie Martina Červíčka. Řekl to na zasedání zastupitelstva hlavního města. Červíček na začátku října ve funkci nahradil Petra Želáska.

Bém: Jmenování Červíčka je diverzní akce vnitra

Bezpečnostní výbor a Bém se proti způsobu výběru nového šéfa pražské policie ostře postavili už na začátku října. Podle nich nemá Červíček dostatečné zkušenosti s řízením tak důležitého policejního sboru.

Podle Béma a bezpečnostního výboru chybí Červíčkovi potřebné vzdělání. V Náchodě, kde Červíček dříve působil, je podle předsedy bezpečnostního výboru pražského magistrátu Pavla Žďárského (ODS) kriminalita výrazně nižší a s jinou strukturou. S pražským prostředím se proto nedá srovnat. Nelíbí se mu také, že nový ředitel pražské policie nemá dostatečné znalosti o hlavním městě.

Bezpečnostní výbor proto policejního prezidenta a ministerstvo vnitra vyzval k vypsání řádného výběrového řízení. Policejní prezident Oldřich Martinů a ministr vnitra Ivan Langer (ODS) se ale za Červíčka postavili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků