Hlavní obsah
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek Foto: Petr Horník, Právo

Bělobrádek bude obhajovat funkci předsedy lidovců

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek bude na květnovém sjezdu strany obhajovat funkci předsedy. Naznačil ale, že to bude jeho poslední kandidatura na tento post.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek Foto: Petr Horník, Právo
Bělobrádek bude obhajovat funkci předsedy lidovců

„Domnívám se, že jsou věci, které jsem udělal špatně, jsou věci, které jsou chybné, a především vytížení, které mám, mi nedovoluje dělat všechny věci tak, jak bych si představoval,“ zhodnotil svou dosavadní práci Bělobrádek na tiskové konferenci při zasedání celostátní konference KDU-ČSL.

„Nicméně po širokých konzultacích i se zkušenými kolegy ze strany jsem se rozhodl, že protentokrát ještě budu v květnu znovu kandidovat a usilovat o předsedu strany. S tím, že to bude pravděpodobně na delší dobu jaksi moje poslední kandidatura na předsedu,“ dodal.

Prohlásil, že jeho role coby předsedy pro něj znamenala vrátit KDU-ČSL zpátky do Sněmovny a finančně i personálně ji stabilizovat. „Obecně lze říci, že všechny tři cíle jsou splněny,“ konstatoval.

Zároveň zkritizoval novináře, kteří dávali do souvislosti spekulace o jeho konci v čele strany s Bělobrádkovým zdravotním stavem. „Zcela kategoricky popírám všechny lži a pomluvy o tom, že by to byla otázka mého zdravotního stavu,“ řekl. „Tato celá záležitost má především rovinu rodinnou, toho, jak málo času mám na svoji rodinu,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků