Hlavní obsah
Vít Bárta Foto: Jan Handrejch, Právo

Bárta rezignoval na šéfa Věcí veřejných

Vít Bárta v úterý rezignoval na post šéfa Věcí veřejných, kterým byl od letošního února. Stalo se tak po pondělním zasedání stranického grémia. Nechtěl prý stranu zatěžovat svou kauzou.

Vít Bárta Foto: Jan Handrejch, Právo
Bárta rezignoval na šéfa Věcí veřejných

„Vít Bárta na zasedání grémia rezignoval na post předsedy Věcí veřejných a svoji pozici první místopředsedkyně opustila i Petra Quittová,” stojí v tiskové zprávě Věcí veřejných.

Na jednání byli také kooptováni dva noví místopředsedové VV - David Kádner a Olga Havlová, kteří se dostali letos při předčasných volbách do Sněmovny, byť za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, za které kandidoval i sám Bárta. Ten ale neuspěl.

Nechtěl stranu zatěžovat svou kauzou

"VV jsou i nadále strana s účastí v parlamentu a ti, co uspěli ve volbách, by měli stranu vést. Svůj úkol dostat VV do Sněmovny jsem splnil, máme čtyři poslance. Nyní je na novém vedení příprava stranické konference a vytyčení další strategie VV," okomentoval svůj odchod Bárta.

Bezprostředním důvodem k rezignaci bylo podle tiskové zprávy to, že Bárta nechtěl stranu zatěžovat kauzou, kvůli které ho policie na konci října zadržela.

Jeho zatčení se údajně týká úniku odposlechů telefonátů Romana Janouška. [celá zpráva]

Související témata

Ministr dopravy Vít Bárta (VV)

Foto: Jan Handrejch, Právo

Lobbista Roman Janoušek

Foto: Aleš Pospíšil, ČTK

Budova BIS

Foto: archiv ČTK, ČTK

Od svého zadržení Bárta veřejně nevystupoval. Teprve v úterý jeho rozhodnutí skončit v čele Věcí veřejných zprostředkovala televize Nova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků