Hlavní obsah

Balbínovci podali kvůli billboardům na lidovce trestní oznámení

Billboardy se staly předmětem sporu mezi vládní KDU-ČSL a recesisty z Balbínovy poetické strany. Balbínovci původně po rebublice rozmístili billboardy s podobiznou šéfa KDU-ČSL Miroslava Kalouska a s nápisem "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina". Lidovci kontrovali přelepením velkoplošných plakátů s poděkováním olympijské vítězce z Turína Kateřině Neumannové.

Balbínovci podali kvůli billboardům na lidovce trestní oznámení

Recesistická Balbínova strana to považuje za protiprávní a trestné ve smyslu trestního zákona, ale i za protiústavní. Vedle podání trestního oznámení hodlá své billboardy znovu přelepit.

"Vzhledem k tomu, že údajným zneužíváním cizí stranické hlavy jsme se 'prý' dopustili činu dalece horšího, než je porušení zásady o 'nedotknutelnosti soukromého majetku', rozhodli jsme se k přelepení části ilegálních výlepů na našich plochách nikoho neurážejícím bukolickým výjevem, ke kterému, jak doufáme, ničí souhlas nepotřebujeme," stojí v prohlášení, které "balbínovci" zveřejnili. Na billboardech se tak nyní objeví vyobrazení vola se sloganem "Na naší travičce, volek se pase, až on se napase, odejde zase".

Lidovci svůj postup vysvětlovali tím, že se "svépomocí" brání proti nepovolenému použití jména a tváře svého předsedy na billboardech "balbínovců". "Podle občanského zákoníku mám právo se bránit i tak, že nepovolené použití jména a tváře odstraním," prohlásil nedávno šéf KDU-ČSL Kalousek.

Balbínova strana v pondělním prohlášení uvedla, že ponechává na úvaze voličů, kdo se chová protiprávně a zbaběle, "když někdo se schovává za záda naší vynikající sportovní reprezentantky".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků