Hlavní obsah
Ministerstvo financí Foto: Petr Hloušek, Právo

Babišova čistka na financích pokračuje. Skončila náměstkyně Anderová a někteří ředitelé

Rozsáhlá čistka na ministerstvu financí pokračuje. Andrej Babiš (ANO) odvolal náměstkyni pro mezinárodní vztahy Evu Anderovou a skončili také ředitelé několika odborů.

Ministerstvo financí Foto: Petr Hloušek, Právo
Babišova čistka na financích pokračuje. Skončila náměstkyně Anderová a někteří ředitelé

Ministerstvo rovněž potvrdilo dřívější informaci, že bude k 1. dubnu odvolán náměstek pro finanční trh Radek Urban. Změny mají zvýšit efektivitu řízení ministerstva a zlepšit práci úřadu, uvedl mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

K úterku Babiš odvolal ředitele odboru Řízení a provoz ICT resortu Luďka Novotného, ředitele odboru Účetnictví a audit Petra Plesnivého a ředitele odboru Bezpečnost a krizové řízení Radomíra Kopa. Na ministerstvu financí skončil také ředitel odboru Hospodaření s majetkem státu Igor Fojtík.

Strategie a investice pod Babišem

Sekce Finanční trh je nově sloučena se sekcí Mezinárodní vztahy a povede ji právník Martin Pros, kterého nominovala na náměstka koaliční ČSSD. Agenda strategických společností a investičních pobídek byla převedena přímo pod Babiše. Odbor Kabinet ministra byl zrušen a místo něj vzniklo samostatné oddělení, které spadá do sekce Kabinet a řízení úřadu.

Již v únoru se novými náměstky na ministerstvu financí stali Lukáš Wagenknecht (35) pro finance, audit a provoz, Simona Hornochová (40) pro daně a Ondřej Závodský (34) pro dohled nad loteriemi a hospodaření s majetkem státu.

V pondělí ministerstvo rovněž informovalo, že ze své funkce odstoupil generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Miloslav Vaněk. Vedením úřadu bude do doby, než bude vybrán nový generální ředitel, pověřen náměstek Závodský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků