Hlavní obsah
Popularita vrcholných politiků Foto: Martin Havelka, Novinky

Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem. Přes léto si polepšil

Nejpopulárnějším politikem je podle šetření společnosti STEM premiér Andrej Babiš (ANO), jehož kladně hodnotí 52 procent lidí. Od června si navíc polepšil. Na druhém místě je ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s podporou 43 procent. Na třetím místě se umístila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), kterou pozitivně hodnotí 39 procent lidí.

Popularita vrcholných politiků Foto: Martin Havelka, Novinky
Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem. Přes léto si polepšil

V první pětici figuruje ještě ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) s podporou 39 procent lidí a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), kterou kladně hodnotí 36 procent lidí.

Z předsedů stran, kteří byli spolu s ministry do průzkumu zařazení, figuruje krom Babiše nejvýše lídr Pirátů Ivan Bartoš, jehož kladně hodnotí 34 procent lidí. Za ním se umístili předseda SPD Tomio Okamura (33 procent) a šéf ČSSD Jan Hamáček (32 procent).

Předsedu ODS Petra Fialu kladně hodnotí čtvrtina dotázaných, Jiřího Pospíšila, který stojí v čele TOP 09, a Vojtěcha Filipa vedoucího komunisty shodně 23 procent lidí. Na Víta Rakušana, který je předsedou hnutí STAN, pozitivně nahlíží 22 a na Marka Výborného, který šéfuje lidovcům, 18 procent lidí.

Ve srovnání s červnem si Babiš polepšil o sedm procentních bodů. Největší pokles (o pět procentních bodů) zažil Bartoš. O čtyři procentní body si v očích veřejnosti pohoršil i Filip.

Průzkum proběhl od 11. do 25. října a zapojili se do něj 1002 respondenti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků