Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Vít Šimánek, ČTK

Babiš: Útočník mi vyhrožoval, že zastřelí mě i rodinu

Policie informovala letos 8. ledna premiéra Andreje Babiše (ANO), že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům. Dotyčný člověk byl zatčen ve Španělsku. Premiér to v neděli řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News. Jeho manželka poté odcestovala do Dubaje a její snímky z Dubaje se objevily na sociálních sítích. Policie uvedla, že v této souvislosti stíhá konkrétní osobu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Vít Šimánek, ČTK
Babiš: Útočník mi vyhrožoval, že zastřelí mě i rodinu

Měla dovoleno, aby cestovala do Dubaje, uvedl premiér. „Ano, protože se bála,” řekl Babiš k jejímu odjezdu do Dubaje. „A když nám křičeli před barákem, že jsme fašisti, tak rodina byla doma,” dodal premiér.

Babiš řekl, že tuto informaci nechtěl prozrazovat v době, kdy se na něj za snímky valila vlna kritiky, protože jeho žena to nevěděla. „Teď se to dozvěděla, já jsem je vyhnal pryč,” dodal.

„V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně,” uvedla v neděli policie na Twitteru.

Nejde o první případ vyhrožování premiérovi. Například v roce 2008 informoval server iHNED.cz, že tehdejšímu premiérovi Mirku Topolánkovi vyhrožuje anonym smrtí. Napsal Topolánkovi, že „kulka pro tebe je připravená”.

Obdobný případ je z letošního roku. Policie před deseti dny informovala, že obvinila dalšího muže z toho, že na sociální síti vyhrožoval fyzickou likvidací představitelům české vlády. Muž chtěl podle Národní centrály proti organizovanému zločinu svým jednáním vládu přimět k neprodlužování nouzového stavu. Obviněný muž podle kriminalistů zveřejnil hrozby 11. a 12. února na sociální síti VKontaktě, což je ruská obdoba Facebooku. Výhrůžky likvidací navíc doplnil obrázky, které znázorňovaly násilí. Podle policie se přiznal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků