Hlavní obsah
Daniel Landa Foto: Petr Horník, Právo

Babiš setkání s Landou odpískal

Zpěvák Daniel Landa měl v úterý jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a dalšími členy kabinetu. Setkání, na kterém chtěl probírat „způsoby, jak rychle a bezpečně otevřít Česko“, ale bylo na poslední chvíli zrušeno. Důvodem je vládní schůzka s šéfy opozice.

Daniel Landa Foto: Petr Horník, Právo
Babiš setkání s Landou odpískal

Landa v pondělí oznámil na svém facebooku, že dostal zprávu, že byla debata na poslední chvíli zrušena, a to kvůli řešení aktuální situace nouzového stavu. Vláda má v 11 hodin jednat o opatřeních a budoucí podobě jejich vyhlašování s lídry opozičních stran.

„Dopoledne se sejdeme s našimi akademiky a poradíme se, jak dál. Jsem z toho bordelu naprosto znechucenej,“ komentoval situaci zpěvák.

Landa poprvé kritizoval vládní postup při koronavirové epidemii ve Sněmovně v lednu, kde představil Blanický manifest a za jeho autory uvedl, že kroky kabinetu mají negativní vliv na životy obyvatel. Zároveň formuloval požadavek na vznik odborné platformy, která by hledala cesty k zmírnění omezení.

První setkání, které měl moderovat předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), se mělo uskutečnit právě toto úterý v 11 hodin v prostorách Poslanecké sněmovny a být vysíláno online.

Zúčastnit se ho měli i akademici sdružení kolem manifestu včetně epidemiologa Jiřího Berana nebo proděkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslava Ševčíka.

Landa se stal během ledna i jednou z výrazných tváří demonstrací za zachování provozu restaurací iniciativy Chcípl PES, která se nyní přetváří v politické hnutí. Sám Landa se k tomu, zda má ambice kandidovat v nadcházejících parlamentních volbách, prozatím nevyjádřil.

Novinkám však již dříve řekl, že „hoří v týlu a shání mudrce“, aby se situací pomohli. „To je moje hlavní message (poselství). Sám jedním z mudrců rozhodně nejsem, ale stejně tak nejsem ani ,covidův popíráč‘. Pouze řeším týl, který to už nevydrží. Zoufalství lidí, na které situace dopadá, je neúnosné,“ uvedl zpěvák.

„Na návrzích změn opatření se zatím pracuje,“ doplnil tehdy. Na dotaz Novinek, zda by se vyjádřil k aktuálnímu vývoji, ale doposud nereagoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků