Hlavní obsah
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný během nominačního projevu Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Babiš prodává lži a lejna, prohlásil Novotný v projevu do vedení ODS

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný dostal na sobotním kongresu ODS nečekaně nominaci na post prvního místopředsedy strany. Před delegáty vystoupil s extravagantním projevem. Prohlásil, že premiér Andrej Babiš (ANO) prodává lži a „lejna“.

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný během nominačního projevu Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Babiš prodává lži a lejna, prohlásil Novotný v projevu do vedení ODS

Novotný řekl, že původně kandidovat nechtěl a připravil si projev pouze do programové diskuze. Čekal prý, že ho bude přednášet ve tři ráno, ale nakonec ho tedy přednese jako kandidátský projev na 1. místopředsedu.

Jeho proslov byl extravagantní, Novotný mluvil velmi překotně a bez obalu. V projevu se zastával někdejší první místopředsedkyně Alexandry Udženiji, která v sobotu post neobhájila.

„Gratuluji venkovu, že nemá ani koule postavit vlastního kandidáta, když tady dělá převrat,“ řekl směrem k delegátům, kteří Udženiju nevolili.

Apeloval na členy ODS, aby společně porazili hnutí ANO pomocí drajvu a drzosti. „Musíme porazit Andreje Babiše a převzít odpovědnost. Babiš prodává lež a lejna,“ prohlásil Novotný.

Novotný se v poslední době proslavil tím, že chce v Řeporyjích nechat vystavět památník vlasovcům, z nichž část podpořila Pražské povstání v květnu 1945, ale které Rusko považuje za zrádce. Novotného si kvůli tomu pozvala ruská státní televize Rossija 1. Novotný v v rámci tlumočeného videohovoru dělal grimasy a prohlásil, že Rusové lžou.

Anketa
Zamlouval by se vám Pavel Novotný ve vedení ODS?
Ano
29.3 %
Ne
70.7 %
Celkem hlasovalo 15156 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků