Hlavní obsah
Foto: Mapy.cz

Malešice místo Letňan? Babiš našel nový pozemek pro svou vládní čtvrť

Vládní čtvrť, jejíž vznik prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO), by nakonec mohla vzniknout v Malešicích. Areál o rozloze 19 hektarů nabízí premiérovi k využití Česká pošta, která by měla přestěhovat přepravní uzel z Malešic ke Kolínu.

Foto: Mapy.cz
Malešice místo Letňan? Babiš našel nový pozemek pro svou vládní čtvrť

„Byli jsme na České poště, tak jsem se dozvěděl, že mají nějaký pozemek, který chceme navštívit a podívat se na to, jestli by to místo vyhovovalo. Je to jedna z alternativ, kterou budeme analyzovat,“ řekl Novinkám Babiš.

Vládní čtvrť chtěl premiér původně vybudovat v Letňanech. S primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se ale nedokázali dohodnout.

Areál v Malešicích má rozlohu 19 hektarů a podle generálního ředitele České pošty Romana Knapa by se prostor hodil pro vybudování administrativního centra státní správy.

Zaorálek proti

Babiš prosazuje vznik vládní čtvrti pro 10 tisíc úředníků už delší dobu. Státu by se podle něj vyplatilo, že by nemusel platit nájemné za některé úřady v centru Prahy.

Podle Babiše by také lidé nemuseli obíhat úřady na různých adresách po hlavním městě, ale vše by bylo na jednom místě.

Proti vzniku vládní čtvrti se staví například ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). „Je skandální stavět vládní čtvrť, když nejsou peníze jinde,” řekl letos v září v České televizi Zaorálek. Podotkl také, že nemá informace o tom, že by Praha měla ve své koncepci budování monotematických čtvrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků