Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš bude náměstkům vyplácet odměny podle rychlosti

Ministra financí Andreje Babiše trápí zdlouhavá legislativní kolečka při přijímání nových zákonů a opatření. Přišel proto s novou motivací pro své podřízené, která má pomoci tyto procesy urychlit. Náměstkům na ministerstvu chce vyplácet odměny podle toho, jak rychle se bude dařit protlačit zákony.

Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš bude náměstkům vyplácet odměny podle rychlosti

„Na dnešní ranní poradě jsem oznámil náměstkům, že asi budou dostávat odměny podle rychlosti předkládání a protlačování zákonů přes legislativní radu vlády a výbory a Sněmovnu a tak dále,“ oznámil Babiš v pondělí večer na tiskové konferenci.

„Protože skutečně ty procesy jsou strašně dlouhé a byrokracie, v které žijeme, ty stovky zákonů, na které by možná bylo třeba se znovu podívat, jestli je opravdu potřebujeme, jsou opravdu obrovské,“ vysvětlil.

Babiš dlouhodobě kritizuje byrokracii a zdlouhavé procesy při přijímání zákonů. „Ne úplně dobře chápu, když jsem teď v Senátu 19. prosince obhajoval nějaké zákony, tak tyto zákony byly projednávány na poradě ministra v březnu, takže to jsou pro mě takové nezvyklé, nové životní situace,“ podivil se.

V rámci předvánočního bilancování prohlásil, že považuje efektivitu legislativních změn na ministerstvu financí za běh na dlouhou trať. Ocenil však, že se podařilo snížit deficit a přijmout některé klíčové zákony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků