Hlavní obsah
Zápas Šimčík - Tomanec Foto: Michal Kolník

Azylanti pokračují v protestní hladovce

Tři uprchlíci z pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku podle tvrzení jednoho z nich pokračují v protestní hladovce, kterou zahájili v pátek. Dva Arméni a jeden Ukrajinec protestují proti údajně nelidským podmínkám v táboře. "V hladovce pokračujeme, žádný pozitivní posun jsme nezaznamenali," řekl jeden znich, Artur Karapetjan.

Zápas Šimčík - Tomanec Foto: Michal Kolník
Azylanti pokračují v protestní hladovce

Uprchlíci si podle něj hladovkou chtějí vymoci okamžité udělení azylu či převezení do jiné země. Karapetjanovi a jeho družce Nuně Matevosjanové, která také hladoví, například vadí, že žijí v jednom pokoji společně se svými dvěma dětmi, dvanáctiletým a šestiměsíčním. Stěžují si i na vypínání elektřiny v noci či na nedostatek tepla v místnostech.

Ředitelka Správy uprchlických zařízení Miluše Dohnalová i ředitelka kosteleckého střediska Ivana Coufalová námitky uprchlíků odmítají. Situaci by do Kostelce v pondělí měli osobně přijet řešit zástupci ministerstva vnitra.

Pobytové středisko v Kostelci bylo otevřeno v roce 2000. Kapacita asi 300 lůžek je nyní podle ředitelky tábora takřka naplněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků