Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Alkohol v den vysvědčení prodalo nezletilcům 60 procent obchodů

„Oslavit“ poslední školní den alkoholem nemusí být pro děti a mladistvé žádný velký problém. Jak odhalila kontrola České obchodní inspekce (ČOI) mapující prodej alkoholu, nezletilci uspěli v téměř 60 procentech případů. O „nejrozsáhlejší kontrole“, která proběhla ve 44 provozovnách napříč republikou, v úterý informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Alkohol v den vysvědčení prodalo nezletilcům 60 procent obchodů

Kontroloři se zaměřili jak na obchody, tak na stánky a  restaurační zařízení. „Jednalo se záměrně o den, kdy školáci dostávají vysvědčení a chystají se případně oslavit začátek prázdnin,“ popsal ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Mladiství figuranti si mohli koupit jak víno, tak „tvrdý“ alkohol v podobě rumu, vodky či becherovky. „Plzeňský inspektorát s figuranty, kteří právě dostali své první středoškolské vysvědčení, provedl kontroly převážně na tvrdý alkohol a jednu kontrolu na víno ,v akci‘. Kontroly probíhaly ihned po rozdání vysvědčení, tedy v dopoledních hodinách,“ popsal mluvčí jednu z kontrol.

Dva šestnáctiletí chlapci si tak například z jednoho z řetězců odnesli každý půllitrovou láhev vodky. V Ostravě, kde v termínu kontroly probíhal Festival v ulicích, pak byl mladistvým podán alkohol ve všech třech kontrolovaných případech.

Prodejci by ve správním řízení mohli dostat pokutu až milión korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků