Babiš do oblasti lepidopterologie (nauka o motýlech; pozn. aut.) zabrousil pod dojmem předchozí návštěvy výstavy v polabském městečku.

Byznysmenům sdělil, že v Čechách máme „rádi přírodu”, chceme sázet miliony listnatých stromů, „máme obrovský program na vodu” a „kůrovec nám žere lesy”.

„My chceme znovu motýle. A ty včely mají rádi tu řepku, můžou si novináři kecat, co chtějí. Mají, je to pravda. Jsem byl v Lysé nad Labem na výstavě,” uzavřel exposé o přírodě, které dokumentuje jeho potýkání se s českým jazykem a pravidly jeho používání.

Premiér a jeho PR tým se následně rozhodli využít „motýle” a jejich popularitu sami a na Babišově facebooku se tak objevil odlehčený příspěvek s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) o vypouštění housenek jednoho z kriticky ohrožených druhů motýla do přírody.

Richard sází housenky 😎

Včera jsem dal rozhovor jednomu deníku a redaktor mi ukazoval spoustu vtipů, jak se moji “fanoušci” dobře baví, když mluvím o motýlech. A já se teda bavil taky 😂 Jako kluk jsem miloval babočku modrookou. Tak tady máte “motýle” a příště půjdu s Richardem Brabcem a budu mu pomáhat 😜

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Pátek 7. června 2019