„Budeme realizovat dále strategický plán města, který byl s velkou účastí města schválen v roce 2016. Je tam celá řada důležitých projektů pro Ostravu ve všech oblastech. Namátkou mohu zmínit například výstavbu koncertní haly či dvou nových objektů pro Ostravskou univerzitu, ale také modernizaci městské nemocnice,“ řekl nový ostravský primátor.

Ke svému znovuzvolení Macura, který je v čele Ostravy čtyři roky, podotkl, že si cení hlasů, které získal při své volbě od opozičních zastupitelů, protože to nebývá obvyklé. Hlasovalo pro něj 47 zastupitelů z koaličních 55.

Ostravu v dalších čtyřech letech povede 11členná rada v čele s primátorem Tomášem Macurou (třetí zprava). Ten bude mít šest náměstků a čtyři radní.

Ostravu v dalších čtyřech letech povede 11členná rada v čele s primátorem Tomášem Macurou (třetí zprava). Ten bude mít šest náměstků a čtyři radní.

FOTO: Denisa Doležalová, Právo

Koalice v Ostravě se nerodila hladce. ANO se nejprve domlouvalo s hnutím Ostravak, ODS a lidovci, aby toto složení vyměnilo za separátní dohodu s Pirátylidovci. Nakonec byla do koalice přizvána i ODS. [celá zpráva]

V 11členné radě města bude mít ANO šest zástupců. Občanští demokraté a Piráti po dvou a lidovci jednoho. Primátor bude mít šest náměstků.

Koalice v Ostravě

Koalice v Ostravě

FOTO: David Ryneš, Novinky

V opozici skončí druhé hnutí Ostravak, KSČM, ČSSDSPD.