„Sociální demokracie v Praze se nedostala ani na jednu radnici ani do zastupitelstva hlavního města, což je samozřejmě drtivá prohra,” řekl Landovský.

Doplnil, že ČSSD má v Praze zhruba 2000 členů, a pokud by každý oslovil osm lidí, strana by bez problémů překročila pětiprocentní práh pro zvolení do zastupitelstva.

Výsledek voleb do zastupitelstva v Praze

Výsledek voleb do zastupitelstva v Praze

FOTO: David Ryneš, Novinky

„Je to dané tím, že ta značka místo aby táhla, tak prostě nepřitahuje. V Praze to není o jednom tématu, ani o jednom člověku,” tvrdí.

Já oslovil hodně lidí, řekl lídr

Fakt, že strana pohořela ve všech městských částech, podle Landovského dokazuje, že jde o hlubší problém. „Ukazuje to, že značka sociální demokracie je minimálně v Praze v těžké krizi, kterou bude docela obtížné překonat,” zmínil.

„Já osobně jsem věnoval kampani opravdu maximum energie, invence a času a přesvědčil jsem opravdu hodně lidí,” řekl a dodal, že o tom svědčí i počet preferenčních hlasů, které obdržel.

Do budoucna podle něj sociální demokracie musí pracovat na aktivní členské základně, profilaci strany pro cílového voliče, kterým je střední třída a zaměstnanci, a také na hledání atraktivních témat.

ČTĚTE TAKÉ:
Hamáček: ČSSD se odrazila ode dna
Foldyna: Jestli chci později pokračovat, tak teď musím skončit

Landovský zároveň poděkoval všem voličům, kteří straně dali hlasy, a poblahopřál vítězům voleb. „Budeme velmi bedlivě sledovat, jak bude nová koalice na magistrátu plnit svoje sliby,” uvedl.

Ve volbách na pražský magistrát v roce 2014 dostala ČSSD 10,4 procenta a získala osm mandátů v 65členném zastupitelstvu. Poslední čtyři roky byla součástí pražské vládní koalice s ANO a Trojkoalicí (SZ, KDU-ČSL a STAN), sociální demokraté měli v radě na starosti dopravu, sociální služby či školství.

Letos však zisk ČSSD ve volbách na magistrát nedosáhl ani tří procent. Spíše fiaskem pro stranu skončily komunální volby i celkově. [celá zpráva]