„Ve skutečnosti těch zdravotních sester je šest a tvoří harém členů delegace ve Spolkové republice Německo. Předpokládám, že nejste tak pitomí, abyste tomuto žertíku uvěřili. Zpravodaj Českého veřejnoprávního rozhlasu tak pitomý je, a proto jsem se rozhodl, že mu zítra zakážu vstup na tiskovou konferenci, neboť nevidím rád, když se potvrzují mé teze, že český novinář je blbec, já totiž uznávám, že jsou i výjimky. Český rozhlas má v Berlíně jako svého zpravodaje blbce, tečka,” řekl Frekvenci 1 Zeman.

Polák informaci, že se Zemanem jsou v Německu tři lékaři a čtyři sestry a návštěva je na krok přesně spočítaná, zveřejnil v noci na čtvrtek. Následně uvedl, že informaci má v důvěryhodného zdroje, ale nemá žádnou možnost ji ověřit, proto se neobjevila ve vysílání.

Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a...

Zveřejnil(a) Pavel Polák dne Středa 19. září 2018

V půl šesté odpoledne se pak Kanceláři prezidenta za svůj příspěvek omluvil.

Jako novinář se hlasím k vysokým standardům této profese. K tomu také patří uznat chybu, pokud se jí dopustím....

Zveřejnil(a) Pavel Polák dne Čtvrtek 20. září 2018

V šest hodin odvysílal omluvu i Český rozhlas. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček poté na Twitteru zveřejnil, že v souvislosti se zítřejší tiskovou konferenců nebude vůči Českému rozhlasu uplatněna žádná restrikce.