V dopise pro členy sociální demokracie Sokol píše, že mezi ostatními kandidáty nevidí nikoho, kdo by byl schopen zabránit dalšímu propadu strany. Upozornil, že je členem ČSSD od roku 1989 a činný byl v orgánech na Chrudimsku, ale i okresních, krajských a celostátních orgánech seniorů ČSSD.

Za „nejlepší ze špatných” možností pro ČSSD označuje toleranci vlády, aby se neuskutečnily předčasné volby. Přímý vstup do kabinetu však odmítá.

ČSSD by podle něj měla ustavit komisi pro vypracování nových stanov, kde bude prioritní vůle členů. Vzniknout by měla také komise, která určí vizi sociálních demokratů. Pak by se měla strana podle jeho názoru zaměřit na další volby.

Na sjezdu vystoupí Zeman

Na předsedu budou na sjezdu v Hradci Králové kandidovat úřadující šéf strany Milan Chovanec a místopředseda Jan Hamáček. Vyzvou je dlouhodobý kritik vedení a bývalý hejtman Jiří Zimola, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík, poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk a starostka České Lípy Romana Žatecká.

Bez nominace z regionů jde do volby předsedy také ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl.

Na začátku volebního sjezdu ČSSD, který strana svolala narychlo po vnitrostranických půtkách i výraznému neúspěchu ve volbách, vystoupí i prezident Miloš Zeman. Toho přišel do volebního štábu při druhém kole prezidentských voleb podpořit statutární místopředseda strany Chovanec.

Sjezd ČSSD se koná v neděli v Hradci Králové a sociální demokraté už naznačili, že v jediný den zřejmě nestihnou zvolit celé své vedení. Očekává se, že po volbě předsedy bude sjezd přerušen a místopředsedy si delegáti zvolí až později.