„Tlaková níže Danielle k nám v následujících dnech přinese pouze srážky. V nížinách bude pršet, na horách sněžit. Odpolední teploty by se měly ale udržet na 11 stupních,“ řekla meteoroložka.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Kolem této tlakové níže ale začátkem příštího týdne bude do Česka proudit teplejší vzduch a na jeho počátku by se na některých místech mohly naměřit teploty kolem 15 stupňů.

Zlom v počasí přijde podle Honsové 28. října. Výrazně se ochladí, na horách začne sněžit a v nížinách bude buď pršet, nebo budou padat srážky smíšené. „Ráno klesnou teploty na -3 až -4 stupně, odpoledne nepřesáhnou 8 stupňů. Na horách bude vydatně sněžit,“ řekla Honsová.

Předpověď s rezervou

Podle výpočtů dlouhodobého modelu CFS národní meteorologické služby NOAA nás čeká mírná zima, alespoň pro listopad, prosinec a leden. Podle modelu by měla být teplota vyšší až o jeden stupeň v porovnání s normálem.

Teplou zimu očekává tento model nad většinou Evropy. Podle něj si tak v nížinách mnoho sněhu v zimě neužijeme. „Nicméně musíme brát tuto předpověď s rezervou. Rozhodně není možné udělat předpověď počasí na zimu měsíc po měsíci nebo dokonce týden po týdnu. Počasí totiž podléhá teorii chaosu,” uzavřela Honsová.