"Je to jenom dílčí pohledávka, kterou si pravděpodobně započítají. Pro nás to nemá žádný vliv," tvrdí Veselý.

Podle Altnera se ČSSD vysmívá právu. "Postup ČSSD prokazuje, že je to ČSSD, která činí 16 let obstrukce a zneužívá práva a je absurdní, aby dlužník, který dluží 337 milionů, exekuoval věřitele pro pět milionů. Toto jasně prokazuje úctu ČSSD k právu a její výsměch spravedlnosti v této zemi," uvedl advokát.

S Altnerem se sociální demokraté soudí už několik let o odměnu za zastupování ve sporu o Lidový dům. Městský soud v Praze dal letos v březnu Altnerovi za pravdu a přikázal ČSSD, aby mu zaplatila 337 miliónů korun. Poté se přihlásilo hned 18 věřitelů, kterým Altner dlužil peníze. Po sociální demokracii chtěli, aby při výplatě peněz nejprve uhradila dluhy. Strana zaplatila dvanácti z nich zhruba deset miliónů korun.

Pak ale Nejvyšší soud vyhověl námitkám ČSSD a začátkem června odložil vykonatelnost původního rozhodnutí. Strana proto s úhradou dalších dluhů přestala.

Zmíněná pětimilionová pohledávka, kterou koupila od právníka Jana Vondráčka, je tak zatím poslední, kterou se strana rozhodla řešit.