Programová shoda je podle šéfa pražské ČSSD Miloslava Ludvíka asi 85procentní, politická dohoda však finální není.

KOMENTÁŘ DNE:
 Merkelová je lídr unie - i pro odpůrce - Protesty, které se odehrály během návštěvy německé kancléřky v Česku, analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
 Zůstane Kurdům černý Petr? - Nad situací Kurdů, kteří bojují proti Islámskému státu a snaží se o vytvoření vlastního státu, se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >>

„Nejsme vůbec dohodnuti, v žádném případě bych netvrdil, že máme dohodu,“ řekl po jednání Ludvík. Dohodu do čtvrteční schůze zastupitelstva vyloučil, mluvil o termínu do 31. března.

Termín potvrdil vyjednavač Trojkoalice Petr Štěpánek. „K dořešení jsme v tuto chvíli vyčlenili dvě oblasti. Jedna se týkala dopravy ve věci trasování a financování okruhů, podílu veřejné a individuální dopravy z hlediska financí a investic. Druhá se týkala financování městských částí,“ uvedl Štěpánek.

Odborné otázky se budou řešit zvlášť. Programové rozpory jsou podle Štěpánka pro Trojkoalici zatím základní překážkou do dalších jednání například o rozdělení resortů a personáliích. „Po odstranění programových rozporů bychom byli zhruba v půlce,“ poznamenal Štěpánek.